15 грудня 2016 року розпочинає роботу кураторська лабораторія в “Домі Майстер Клас”. Перший жест в просторі галереї — виставка Станіслава Туріни, яка поєднує документацію його тривалого проекту “Це” та спеціально створену для цього приміщення роботу.
З 2011 по 2015 рік практика художника була пов’язана із тренуванням власної уваги до навколишнього середовища. Результатом цього стали численні спроби зафіксувати момент зустрічі автора із тим, що видається важливим. Щоправда, вибір способу фіксації — в матеріалі, свідомо не адекватному цьому завданню за масштабом та якістю — говорить радше про приреченість цих спроб на поразку.
Нова робота на стіні галереї є символічним підсумком “періоду це” та рефлексією Стаса щодо пошуків методу. І водночас – коментарем кураторок першої лабораторної виставки до простору та можливого сценарію його розвитку.
Кураторки — Лізавета Герман та Марія Ланько
_____
Галерея в "Домі Майстер Клас" — лабораторія для спільної роботи чотирьох незалежних кураторських колективів, створеної на запрошення центру “Дім Майстер Клас” за ініціативи Лізавети Герман і Марії Ланько. Лабораторія — це виставковий простір на п’ятому поверсі нового Дому МК на Хмельницького, 57Б, а також дискусійна ситуація, в якій зустрічаються художники, куратори й дослідники задля обміну, поєднання та співставлення власних методів, актуальних зацікавлень та поглядів на колективну роботу як таку.
Учасники лабораторії:
Тіберій Сільваші та Костянтин Рудешко
Яніна Пруденко, Антон Лапов та Юлія Кузнєцова (Відкритий архів українського медіа арту)
Юлія Костерєва та Юрій Кручак (платформа “Відкритий простір”)
Марія Ланько та Лізавета Герман (openarchive.com.ua)
Щомісяця учасниці та учасники кураторської лабораторії по черзі відкривають виставки-висловлювання, які доповнюватимуть та поступово замінюватимуть одна одну. Кожна виставка є водночас проявом автономної роботи кураторів та спробою осмислити та доповнити попередню роботу інших учасників, а саме кураторське висловлювання, яке вже присутнє у просторі галереї. Щомісячні відкриття, таким чином, є моментом публічної презентації проміжного результату роботи лабораторії та черговим витком дискусії, до якої ми запрошуємо долучитися усіх зацікавлених актуальною проблематикою кураторської практики та мистецтва в цілому.
Подальша програма галереї може змінюватися в ході роботи в залежності від нових нагальних тем та спільних ідей — ситуативних або ж сформованих у процесі тривалої розмови.
_______
Кураторська група Тіберій Сільваші – Костянтин Рудешко продовжує серію досліджень таких базових категорій візуальності, як час, світло і мова, що було розпочате кілька років тому в рамках мистецької групи «Альянс 22».
Діяльність мистецької платформи «Відкритий простір», що розвивається Юрієм Кручаком і Юлією Костерєвою, спрямована на розширення кордонів творчого дослідження і встановлення зв’язків між художнім процесом і різними стратами сучасного суспільства. Мистецтво розуміється як простір, де пересікаються художні, соціальні та політичні процеси. Платформа заохочує обмін думками, ідеями і впливами між художниками й кураторами з різних областей України та інших країн, а також стимулює співробітництво на умовах рівності та свободи, яке сприяє напрацюванню різноманітних бачень розвитку мистецтва, політики і соціально-культурного переходу.
Кураторська група Відкритого архіву українського медіа-арту (Яніна Пруденко, Антон Лапов, Юлія Кузнєцова) займається дослідженням та підтримкою українського медіа-мистецтва. Увага групи зосереджена як на історіографічних проблемах української медіа-археології, так і на архівації сучасних робіт українського медіа-арту, який досліджується як за регіональним принципом, так і за жанровим (візуальні, аудіальні, аудіовізуальні). Наразі група разом із іноземними колегами працює над створенням нових цифрових інструментів аналізу та презентації напрацьованих архівів.
Кураторський колектив Марії Ланько та Лізавети Герман працює на перетині виставкової, дослідницької та (само)освітньої практик, самостійно та в ситуативному партнерстві з художникам, іншими кураторами та інституціями різного профілю та масштабу. Кураторська робота колективу ґрунтується на послідовному дослідженні сучасного мистецтва України та його недавньої історії у тісному зв’язку з соціально-політичною дійсністю та інституційним розвитком. Одним із основних інструментів дослідження кураторок є проект «Відкритий архів» – онлайн-платформа openarchive.com.ua, результатом якого є серія виставок й публікацій.
Візуальна комунікація та графічний дизайн – Віра Ганжа
Менеджер проекту – Тетяна Фікс (Дім Майстер Клас)
Дім Майстер Клас – це освітньо-культурний центр, який об’єднує мовну школу, джазовий клуб, концертні програми та центр дошкільного навчання та позашкільної освіти для дітей і підлітків за сучасними методами.
Дім МК є першою українською компанією, яка запропонувала власну модель соціально відповідального бізнесу, зокрема щодо фінансування культурних проектів. Персональна інвестиція учасників освітніх програм МК є інвестицією в розвиток українського культурного середовища. Більше про “Дім Майстер Клас” можна дізнатися за посиланням dimmk.com
Галерея відкрита для відвідування щодня з 11:00 до 21:00.
Вхід вільний.