Закрити всі вікна
Подiлитися екраном
Прогулянки із задовенням і не без моралі
08.09 — 04.11 2016
арт-центр Я Галерея в Дніпрі
Смолянінов КостянтинТопій ВолодимирКinder Album Група "Група"Марія ГоїнЮрій КовальОлена Субач

Група «Група» була заснована в 2014 році у Львові як нестабільний колектив художниць і художників, об'єднаних любов'ю до фотографії, подорожей та... їжі. Саме з іронічної пропозиції їздити на пікніки та називати це мистецтвом народився формат довгострокового і на сьогодні єдиного проекту групи «Прогулянки із задоволенням і не без моралі». На запрошення ідеолога та беззмінного керівника групи Костянтина Смоляніновa охочі (і не завжди знайомі йому) з львівського культурного середовища приєднувалися до одноденних поїздок у цікаві, загадкові та абсурдні місця Галичини з обов'язковою дегустацією локальних страв та безцільним, на перший погляд, фланерством із фотокамерою в руках. Маршрут та сценарій таких поїздок заздалегідь відомі лише Смолянінову, проте вони завжди передбачають свободу дій та жестів для попутників.

 

Фінальний продукт цих подорожей не передбачає жодної стильової або тематичної цілісності, а їхня естетика радше відсилає до жанру любительської документації, аніж до професійного репортажу. У фокусі камер опиняються як прикметні місцеві краєвиди, так і їх недолугі елементи, як запрошені натурниці, так і випадкові перестрічні або самі ж учасники. Останніх Смолянінов називає «передвижниками». Усе, що відбувається під час поїздок – «гіперформансом», саркастично коментуючи притаманну художньому світові одержимість термінологію. А найбільшим жахом вважає необхідність зробити з накопичених матеріалів виставку чи навіть просто їх комусь показати.

 

«Прогулянки...» в арт-центрі Я Галерея у Дніпрі є однією з перших саме таких сторонніх спроб зібрати до купи, систематизувати та представити доробок найактивніших учасниць та учасників «Групи» як цілісний проект, почасти всупереч його власній логіці спонтанного розвитку та принциповій відсутності спільної візуал ьної мови серед авторів. Єдиним структурним елементом в роботі колективу є листи, які Смолянінов надсилав учасникам після «прогулянок». Ці не позбавлені літературної вишуканості тексти відтоді використовуються як описи до кожного «гіперформансу» й представлені в експозиції як невід'ємні складові колек тивної історії.

 

Кураторською амбіцією цієї виставки є не демонстрація хронології подій або мистецької вартості окремих світлин, а радше спроба передати суб'єктивний досвід співтворців п'яти дійств на перетині краєзнавчої експедиції, гастро-туру, фотополювання та хеппенінгу.

 

Куратори висловлюють особливу подяку менеджерам галереї Катерині Семенюк та Артему Гречці за неоцінену допомогу у підготовці проекту.

 

Більше про виставку

 

 

СІЛЬ КРАЩИХ ЛЮДЕЙ: виставковий проект «Прогулянки із задоволенням і не без моралі»

Текст Бориса Філоненка

Art Ukraine, 15.11.2016

Виставки
08.09 — 04.11
2016
Прогулянки із задовенням і не без моралі
арт-центр Я Галерея в Дніпрі
Смолянінов КостянтинТопій ВолодимирКinder Album Група "Група"Марія ГоїнЮрій КовальОлена Субач
Перформанс Володимира Топія
Кураторська лабораторія / Галерея в Домі Майстер Клас